Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 9. prosince 2023 Vratislav

Budeme mít ještě někdy pravicového prezidenta?

24. 07. 2013 15:51:42
To ukáže až čas. Řekl bych, že během obodobí prezidentských voleb byla možnost si "nějak" vybrat ze dvou kandidátů, pokud tedy bychom opravdu trvali na prezidenta s liberálními myšlenkami. A tím mám na mysli Vladimíra Dlouhého a Ladislava Jakla.

Vladimír Dlouhý měl poměrně liberálně zpracovaný program, který se mi skoro zamlouval. Sice si myslím, že si mohl odpustit pasáže o nacionalismu, ale celkově program byl v souladu s pravicovými myšlenkami. Vzhledem k tomu, že v dnešní době je pravicový směr neustále překrucován a vykldádán tak, jak se to zrovna hodí, tak není se příliš dobré upínat pouze na program. Nebyl jsem si zcela jist, zda-li by pan Dlouhý byl jakýmsi "nástupcem" Václava Klause. Abych se úplně nejlépe vyjádřil, tak si myslím, že by nebyl takovým vytrvalým euroskeptikem. Měl jsem vážné pochyby. Nevím, ale skoro euroskeptické proslovy na poslední chvíli neberu. Ovšem může to být také tím, že jsem kandidáty sledoval já až na poslední chvíli, takže je možné, že se mýlím.

U Ladislava Jakla to bylo naopak. Neměl jsem o něm pochyby, že by se nesnažil prosazovat liberální myšlenky. ... Jakl však raději chtěl zůstat svůj a nepřizpůsobil se podmínkám. Funkce "prezident ČR" je nejvyšší státní funkce, alespoň se to tak říká, a je to nesmírně vážná věc. Proto se většinou předpokládá, že kandidát se bude snažit podle toho chovat. Pokud je natolik svobodomyslný člověk, tak jako kandidát na prezidenta měl ze své svobodomyslnosti slevit a dělat to, co by mu asi dvakrát nebylo příjemné - v podstatě přetvařovat se, ztratit kousek své svobody. To by asi pro něj byla velká ztráta, takže všechno nechal na voličích - prostě ať se sami rozhodnou. Je to samozřejmě v pořádku, ale teď už vím zcela jistě, že pro mě ... Jakl jako budoucí možný prezident je holý nesmysl. Nemá pro to předpoklady. Pro mě je nemyslitelné, aby kandidát na prezidenta se občas choval jako puberťák a dělal si legrácky. Ladislava Jakla vybrala Strana svobodných občanů, bohužel si myslím, že to byla chyba, ale na druhou stranu zdravá a poučná chyba. Není to ale všechno. Podle mě ... Jakl v určitém slova smyslu je moudrý člověk a ostatní lidé se od něho mohou učit. Napsal mnoho plnohodnotných textů a pronesl mnoho poučných proslovů na konferencích apod..

A proč o nich píši? Protože se ucházeli o post prezidenta ČR, nic jiného v tom není.

Autor: Petr Hlinomaz | středa 24.7.2013 15:51 | karma článku: 11.80 | přečteno: 612x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Horst Anton Haslbauer

Mé kopání slyšitelné až do Kanady

Posledně jsem napsal, že jsem vykopával 60 metrů hlubokou "strouhu" místo centimetrovou. Upozornil mě na to Honza až s Kanady. Prý to slyšel i u nich v Kanadě na zahradě. Teď tady umístím několik obrázků, co jsme vybudovali.

8.12.2023 v 22:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Ladislav Jakl

Dvě G a dvě pacifikace

Pacifikace znamená umírnění, zklidnění. V různých souvislostech má ale tenhle obrat často ne zrovna pěkné konotace a třeba v Haliči by místní na toto téma mohli vyprávět velké bolestné příběhy.

8.12.2023 v 18:35 | Karma článku: 17.84 | Přečteno: 224 | Diskuse

Monika Lorenzová

Narcis a jeho bližní

Narcistický člověk si vytváří prostředí, kde je jeho potřeba pozornosti od druhých zajištěna. Vybírá si takové své bližní, přátele, činnosti, práci, hobby, které mu potřebný neustálý přísun pozornosti mají poskytnout.

8.12.2023 v 14:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 75 | Diskuse

Jan Pražák

Silná ženská

Za okny přívaly sněhu z minulých dní, na zahrádce prohrabaná cesta ke krmítku, ve kterém se pilně činí pár opeřenců. Jó, sníh. Donedávna jsem tu bílou nadílku milovala. Ale teď mě pokaždé s příchodem prvních vloček bodne u srdce.

8.12.2023 v 14:34 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 284 | Diskuse

Monika Lorenzová

Agresivní a pasivně agresivní narcis

Potřeba pozornosti narcistního člověka není omezena na obdiv a zájem. Pokud v druhých dokáže vzbudit strach, stud, lítost, smutek, pocit viny, frustraci, má tak vždy dostupný způsob, jak se sám kdykoli dostat do klidu a pohody.

7.12.2023 v 18:04 | Karma článku: 7.36 | Přečteno: 188 | Diskuse
Počet článků 273 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 811

Píši příspěvky o liberální politice, počasí a globálním oteplování. Spravuji fb. stránku Počasí a klima.

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

Nádor ho připravil o část úst, teď Kvasnička míří do Událostí. Výzvu přijímám, říká

Moderátor Josef Kvasnička (51) v minulosti kvůli zhoubnému nádoru v čelisti přišel o čtvrtinu úst a zubů a musel se...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...